Články autora

< návrat zpět

Strana:  1 2 3   další »

Skvělé zážitky ze Šumavy kazila Kopáčkovi sporná penalizace

Václav Kopáček s Petrem Pickou obsadili s vozem Ford Fiesta R5 při letošní Rallye Šumava Klatovy výtečnou pátou příčku a posunuli se tak do první desítky průběžného pořadí národního šampionátu. Náročnou dubnovou soutěž dokončili bez problémů s technikou i bez jakýchkoliv krizových situací.

Úspěšný rok Vendy Kopáčka

Sezóna 2022 byla pro Kicker Racing zlomovou. Na české tratě se tým vydal s vlastním vozem Ford Fiesta R5, za jehož volantem zaznamenal při Rally Příbram pilot Václav Kopáček své premiérové vítězství v prestižním hodnocení Poháru P2+. Nebyl to navíc jediný týmový úspěch uplynulého roku…

Duck 2020: Petr Kačírek se skalpem šampióna Grzyba, Venda Kopáček - práce všeho druhu

Medailové vystoupení Petra Kačírka v barvách týmu Duck Kicker Racing na předvánočním Setkání mistrů v Sosnové završilo letošní prazvláštní sezónu, ve které bylo možné skoro všechno. V létě se dokonce i zapřisáhlý pilot Václav Kopáček posadil na sedadlo spolujezdce a úspěšně na dvou soutěžích odnavigoval právě Kačírka od startu až do cíle. Dobře si letos vedly s dalšími týmovými vozy i posádky Davida Tomka a Martina Kučery.

Kopáček se drží na vítězné vlně

Václav Kopáček s Barborou Rendlovou ovládli druhou soutěž v řadě, když s vozem Subaru Impreza WRX STI zvítězili v Sharjah Rally. Díky prvenství na úvodním podniku kalendáře Spojených arabských emirátů se dvojice týmu Kicker Racing ujala vedení v průběžném pořadí absolutního pořadí tamního národního šampionátu.

Když se před Vánocemi zacinká vítěznými poháry…

Závěrečné dvě letošní soutěže se dvojici Václav Kopáček – Barbora Rendlová vydařily. Na slušovické Mikuláš Rally obsadila posádka týmu Kicker Racing třetí příčku, poté dokonce ovládla Shawkah Rally ve Spojených arabských emirátech. Druhý zmíněný úspěch znamenal prvenství v celoročním hodnocení skupiny N šampionátu SAE a v absolutním pořadí titul vicemistrů.

Kopáček druhý v Emirátech, teď se těší na Mikuláše

Zatímco u nás už mistrovská sezóna skončila před mnoha týdny, na Arabském poloostrově ji finiš teprve čeká. Václav Kopáček drží v průběžném pořadí tamního šampionátu druhou příčku, přesto se vydal závodit i na domácí půdu. Se spolujezdkyní Barborou Rendlovou potěší své fanoušky startem na slušovické Mikuláš Rally, kde obhajují loňskou třetí příčku.

Kopáčkův návrat na vítězné vlně

Až při zářijové klubové soutěži Rallye Stars Kramolín se za volant soutěžního vozu vrátil Václav Kopáček, který se při květnovém testování zranil. Návrat to byl vítězný, Václav Kopáček spolu se spolujezdcem Janem Laštovkou tuto soutěž v kokpitu vozu Škoda Fabia R5 ovládli. Kopáčka teď čeká náročný závěr roku, ve kterém bude barvy týmu Duck Kicker Racing hájit ještě na čtyřech rozličných soutěžích.

Kopáček s Rendlovou na Šumavě čtvrtí

Po šesté příčce z úvodní soutěže národního šampionátu si na Rallye Šumava Klatovy dvojice týmu Duck Kicker Racing ještě polepšila. Václav Kopáček s Barborou Rendlovou obsadili se Škodou Fabia R5 v Klatovech čtvrtou příčku a stejné postavení jim patří i v průběžném pořadí MČR.

Kopáčkova téměř bezchybná jízda k šesté příčce

Domácí šampionát rallysportu otevřela o posledním březnovém víkendu Valašská rally. Na její start se postavil rekordní počet šestadvaceti vozů R5, včetně Škody Fabia R5 spojeného týmu Duck Kicker Racing. V silné konkurenci českých, slovenských a polských závodníků obsadila posádka Václav Kopáček – Barbora Rendlová skvělou šestou příčku.

Duck Racing na všech frontách

Závodní tým Duck Racing vstupuje do své 28. motoristické sezóny, a jestli se zdálo, že ty předešlé byly náročné a plné závodů, tak sezóna 2019 bude naprosto extrémní.

Dva předvánoční bronzy pro Kopáčka, jedno stříbro pro Kačírka

Zatímco pro mnohé byl závěrečným podnikem sezóny Pražský rallysprint, tým Duck Racing má už od té doby na svém kontě dvě další úspěšná soutěžní vystoupení. Na Mikuláš Rally ve Slušovicích vybojovali v těžké konkurenci Václav Kopáček s Barborou Rendlovou třetí příčku, tu pak v rámci skupiny N zopakovali na daleké Fujairah Rally. Tam je však udolali týmoví kolegové Petr Kačírek s Jaroslavem Jugasem.

Kopáček i Kačírek si Prahu užili se vším všudy

Na startu prestižního Pražského Rallysprintu stály letos dva identické vozy Škoda Fabia R5 týmu Duck Racing. Petr Kačírek s jedním z nich testoval svou rychlost a téměř se vešel do první desítky nabité výsledkové listiny, Václav Kopáček za volantem druhého se naopak snažil svou jízdou bavit diváky.

Po vítězství v poušti na Duck Racing čeká Praha – s R5 pojedou Kačírek i Kopáček!

Několik dní po úspěšném vystoupení na arabské Al Thaid Rally se tým Duck Racing vrací závodit do Čech. Václav Kopáček a Petr Kačírek v jeho barvách pojedou na nadcházejícím Pražském Rallysprintu s vozy Škoda Fabia R5.

Kopáček bojuje dál – teď hurá do Pačejova!

Po výtečném úvodu sezóny 2018 se posádce Václav Kopáček - Barbora Rendlová přestalo dařit. Při nehodě na Rally Hustopeče se dokonce zranili, přesto se ale nevzdávají. Na bolístky se nejlépe zapomíná v závodním tempu, i proto nebude sympatické duo již v sobotu chybět na své oblíbené jednodenní soutěži – Rally Pačejov. Za pár týdnů se totiž chtějí s vozem kategorie R5 postavit v barvách týmu Duck Racing na start soutěže mnohem delší…

Kopáčkovo přání: Dobře trefit obutí a vyhnout se obrubníkům

I přes nedokončenou českokrumlovskou soutěž se posádka Václav Kopáček - Barbora Rendlová stále drží na průběžné sedmé příčce prestižní absolutní klasifikace letošního Mistrovství ČR v rally 2018. Na nadcházející Rally Hustopeče chtějí Západočeši své bodové konto dále vylepšit.